Obří pec na výrobu cihel je srdcem výroby

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. je největším českým výrobcem cihelného materiálu a neustále zdokonaluje svou výrobu. Proto v průběhu března a dubna 2021 proběhla v cihelně v Dolním Bukovsku rekonstrukce pece pro výpal cihelných produktů. Délka pece je 120 m, denně vypálí cca 300 tun cihel a doba výpalu dosahuje 20–26 hodin. Pec je v provozu 24 hodin denně. a k odstávce pece dochází vžy po mnoha letech. Proto je bezproblémový chod pece pro výrobu životně důležitý.

Součástí rekonstrukce pece byla mimo jiné výměna bočních předhořáků a vysokorychlostních hořáků včetně připojovacích hadic, které přivádí do pece plyn. Na původních pryžových hadicích byl již znát mnohaletý provoz v náročných podmínkách. Povrch hadic byl narušen korozí a hadicovina byla vytržena z koncovek. Došlo tak k odhalení samotného gumového vnitřku hadice, který byl již zteřelý a hrozil tak únik plynu. Tento typ gumových hadic pro přívod plynu již nesplňuje aktuální evropské povinné normy.

Unikátní odpojitelná plynová hadice 2 v 1

Servisní technici společnost HELUZ se rozhodli nainstalovat prémiové hadice MERABELL GAS PROFI s ventilem především kvůli jejich nadstandardní 25leté záruce a vysoké kvalitě hadice. Tyto vlastnosti jim dávají jistotu dlouhodobého používání bez nutnosti výměny po pravidelných revizích, nebo při opotřebení. Tím se z dlouhodobého pohledu několikanásobně kompenzuje vyšší pořizovací cena hadice.

Hadice MERABELL 2 v 1 je unikátní svým odpojitelným bajonetovým ventilem s tepelnou pojistkou. Hadici lze kdykoliv od ventilu snadno odpojit a opětovně zapojit snadným pootočením bajonetového uzávěru a vytažením hadice z bajonetu. To výrazně zjednodušuje a zlevňuje servis i údržbu, protože ji mohou provádět firemní čety HELUZ bez nutnosti přítomnosti odborného revizního technika.

Benefity celonerezové hadice GAS PROFI s ventilem

  • Hadice je certifikována dle v Evropě již povinné normy ČSN EN 14800 (Bezpečnostní vlnovcové sestavy koncových hadic pro vnitřní zařízení používané na plynná paliva), která zaručuje maximální bezpečí.
  • Proti mechanickému poškození je hadice chráněna nerezovým opletem
  • Proti agresivním látkám jako jsou čisticí prostředky je na svém povrchu chráněna čirým PVC opláštěním
  • Otočná koncovka na straně spotřebiče brání protočení hadice v závitu a případnému úniku plynu.
  • Tepelná pojistka ventilu automaticky uzavře přívod plynu při překročení teploty 100 °C a zamezí tak riziku výbuchu.
  • Unikátní bajonetový ventil umožňuje velmi snadné odpojení a zapojení plynového spotřebiče uživatelem, bez nutnosti volat certifikovaného montéra – např. kvůli malování, úklidu.
  • Nadstandardní záruka 25 let zaručuje dlouhodobé používání hadice bez nutnosti výměny po pravidelných revizích, nebo při výměnách spotřebiče.

Vyhodnocení projektu

Servisní technici společnosti HELUZ ocenili velmi krátkou dobu dodání hadic, přestože bylo objednáno velké množství hadic (130 ks). To technikům usnadňilo naplánování samotné výměny, která byla navázána také na výměnu předhořáků a hořáků. Kompletní instalace všech 130 kusů hadic zvládli 2 servisní technici společnosti HELUZ za jeden pracovní den bez jakýchkoliv obtíží.

Investicí do prémiových připojovacích hadic MERABELL získala společnost HELUZ jistotu, že kvůli dopojení plynu bude potřeba pec odstavit nejdříve až v roce 2046.